SMM02040C4990FB000 Vishay
SMM02040C4990FB000 Images
Please contact us for more photos of SMM02040C4990FB000
Part Number SMM02040C4990FB000
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0204(1406) 499 Ohm 1% 1 4W \u00b150ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level SMM02040C4990FB000
Datasheet download SMM02040C4990FB000.pdf
Request Quotation for SMM02040C4990FB000
SMM02040C4990FB000 Specifications
Part Number SMM02040C4990FB000
Resistance Value 499 Ohm
Type
Package Type Melf
Power Rating 0.25 W
Failure Rate
Operating Temperature -55 to 125 °C
Rad Hard No
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Lead Finish Tin
Product Dimensions 3.6 mm
Mounting Surface Mount
Tolerance 1 %
Product Diameter 1.4 mm
Product Length 3.6 mm