TNPW0603105KBEEA Vishay
TNPW0603105KBEEA Images
Please contact us for more photos of TNPW0603105KBEEA
Part Number TNPW0603105KBEEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0603 105K Ohm 0.1% 1 10W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level TNPW0603105KBEEA
Datasheet download TNPW0603105KBEEA.pdf
Request Quotation for TNPW0603105KBEEA
TNPW0603105KBEEA Specifications
Part Number TNPW0603105KBEEA
Product Dimensions 1.6 x 0.85 x 0.45 mm
Military Standard
Failure Rate
Tolerance 0.1 %
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Resistance Value 105 kOhm
Case Size 0603
Package Type SMD
Type Thin Film
Lead Finish Tin
Power Rating 0.1 W
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm