TNPW0603150KFEEA Vishay
TNPW0603150KFEEA Images
Please contact us for more photos of TNPW0603150KFEEA
Part Number TNPW0603150KFEEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0603 150K Ohm 1% 1 10W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level TNPW0603150KFEEA
Datasheet download TNPW0603150KFEEA.pdf
Request Quotation for TNPW0603150KFEEA
TNPW0603150KFEEA Specifications
Part Number TNPW0603150KFEEA
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Size 0603
Lead Finish Tin
Resistance Value 150 kOhm
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 1.6 x 0.85 x 0.45 mm
Tolerance 1 %
Case Style Molded
Package Type SMD
Power Rating 0.1 W
Type Thin Film
Max Processing Temp 260
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Military Standard
Failure Rate
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm