TNPW0603220KFEEA Vishay
TNPW0603220KFEEA Images
Please contact us for more photos of TNPW0603220KFEEA
Part Number TNPW0603220KFEEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0603 220K Ohm 1% 1 10W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level TNPW0603220KFEEA
Datasheet download TNPW0603220KFEEA.pdf
Request Quotation for TNPW0603220KFEEA
TNPW0603220KFEEA Specifications
Part Number TNPW0603220KFEEA
Termination Style Wraparound
Military Standard
Failure Rate
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Lead Finish Pure Tin Over Nickel
Rad Hard No
Supplier Package 0603
Pin Count 2
Max Processing Temp 260
Case Style Molded
Resistance Value 220 kOhm
Product Dimensions 1.6 x 0.85 x 0.45
Mounting Surface Mount
Case Size 0603
Package Type SMD
Tolerance 1 %
Type Thin Film
Operating Temperature -55 to 125 °C
Power Rating 0.1 W
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm