TNPW06032K20FEEA Vishay
TNPW06032K20FEEA Images
Please contact us for more photos of TNPW06032K20FEEA
Part Number TNPW06032K20FEEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0603 2.2K Ohm 1% 1 10W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level TNPW06032K20FEEA
Datasheet download TNPW06032K20FEEA.pdf
Request Quotation for TNPW06032K20FEEA
TNPW06032K20FEEA Specifications
Part Number TNPW06032K20FEEA
Rad Hard No
Lead Finish Tin
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Dimensions 1.6 x 0.85 x 0.45 mm
Tolerance 1 %
Case Size 0603
Type Thin Film
Resistance Value 2.2 kOhm
Max Processing Temp 260
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Military Standard
Failure Rate
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm