TNPW060331K6BEEA Vishay
TNPW060331K6BEEA Images
Please contact us for more photos of TNPW060331K6BEEA
Part Number TNPW060331K6BEEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0603 31.6K Ohm 0.1% 1 10W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level TNPW060331K6BEEA
Datasheet download TNPW060331K6BEEA.pdf
Request Quotation for TNPW060331K6BEEA
TNPW060331K6BEEA Specifications
Part Number TNPW060331K6BEEA
Product Dimensions 1.6 x 0.85 x 0.45 mm
Resistance Value 31.6 kOhm
Military Standard
Failure Rate
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Max Processing Temp 260
Tolerance 0.1 %
Type Thin Film
Case Size 0603
Lead Finish Tin
Power Rating 0.1 W
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm