TNPW080515K6BEEN Vishay
TNPW080515K6BEEN Images
Please contact us for more photos of TNPW080515K6BEEN
Part Number TNPW080515K6BEEN
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0805 15.6K Ohm 0.1% 1 8W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level TNPW080515K6BEEN
Datasheet download TNPW080515K6BEEN.pdf
Request Quotation for TNPW080515K6BEEN
TNPW080515K6BEEN Specifications
Part Number TNPW080515K6BEEN
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.125 W
Type Thin Film
Case Size 0805
Package Type SMD
Resistance Value 15.6 kOhm
Operating Temperature -55 to 125 °C
Failure Rate
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Tolerance 0.1 %
Military Standard
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.45 mm
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 2 mm