TNPW08054K99DEEA Vishay
TNPW08054K99DEEA Images
Please contact us for more photos of TNPW08054K99DEEA
Part Number TNPW08054K99DEEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0805 4.99K Ohm 0.5% 1 8W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level TNPW08054K99DEEA
Datasheet download TNPW08054K99DEEA.pdf
Request Quotation for TNPW08054K99DEEA
TNPW08054K99DEEA Specifications
Part Number TNPW08054K99DEEA
Military Standard
Failure Rate
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Max Processing Temp 260
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.45 mm
Tolerance 0.5 %
Resistance Value 4.99 kOhm
Package Type SMD
Operating Temperature -55 to 125 °C
Lead Finish Tin
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.125 W
Type Thin Film
Case Size 0805
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 2 mm