RCA08051K33FKEA Vishay
RCA08051K33FKEA Images
Please contact us for more photos of RCA08051K33FKEA
Part Number RCA08051K33FKEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 1.33K Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level RCA08051K33FKEA
Datasheet download RCA08051K33FKEA.pdf
Request Quotation for RCA08051K33FKEA
RCA08051K33FKEA Specifications
Part Number RCA08051K33FKEA
Operating Temperature -55 to 155 °C
Mounting Surface Mount
Case Size 0805
Power Rating 0.125 W
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Package Type SMD
Resistance Value 1.33 kOhm
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.45 mm
Case Style Molded
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 2 mm