MCR006YRTF3902 ROHM
MCR006YRTF3902 Images
Please contact us for more photos of MCR006YRTF3902
Part Number MCR006YRTF3902
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 39K Ohm 1% 1 24W \u00b1250ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR006YRTF3902
Datasheet download MCR006YRTF3902.pdf
Request Quotation for MCR006YRTF3902
MCR006YRTF3902 Specifications
Part Number MCR006YRTF3902
Failure Rate
Military Standard
Resistance Value 39 kOhm
Termination Style Wraparound
Temperature Coefficient ±250 ppm/°C
Package Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Package Type SMD
Operating Temperature -55 to 125 °C
Supplier Package 0201
Tolerance 1 %
Lead Finish Tin Over Nickel
Maximum Processing Temperature 260 °C
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm