TNPW120615R0FHEA Vishay
TNPW120615R0FHEA Images
Please contact us for more photos of TNPW120615R0FHEA
Part Number TNPW120615R0FHEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 1206 15 Ohm 1% 1 4W \u00b150ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level TNPW120615R0FHEA
Datasheet download TNPW120615R0FHEA.pdf
Request Quotation for TNPW120615R0FHEA
TNPW120615R0FHEA Specifications
Part Number TNPW120615R0FHEA
Military Standard
Failure Rate
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55 mm
Mounting Surface Mount
Tolerance 1 %
Lead Finish Tin
Power Rating 0.25 W
Type Thin Film
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 125 °C
Resistance Value 15 Ohm
Package Type SMD
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm