VDRS07H300ALE Vishay
VDRS07H300ALE Images
Please contact us for more photos of VDRS07H300ALE
Part Number VDRS07H300ALE
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Var MOV 300VAC 385VDC 1200A 470V Radial Ammo Pack
Category Circuit Protection
Family Varistor
ROHS Compliant Yes
MSL Level VDRS07H300ALE
Datasheet download VDRS07H300ALE.pdf
Request Quotation for VDRS07H300ALE
VDRS07H300ALE Specifications
Part Number VDRS07H300ALE
Product Dimensions 5.3 x 13 mm
Capacitance Value 130 pF
Technology Metal Oxide
Rad Hard No
Operating Temperature -40 to 85 °C
Lead Style Radial
Varistor Voltage 470 V
Lead Finish Tin
Tolerance Voltage 10 %
ESD Protection No
Product Depth 5.3 mm
Product Height 13 mm