VJ0805A120FXAAC Vishay
VJ0805A120FXAAC Images
Please contact us for more photos of VJ0805A120FXAAC
Part Number VJ0805A120FXAAC
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 12pF 50V C0G 1% SMD 0805 150\u00b0C Paper T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level VJ0805A120FXAAC
Datasheet download VJ0805A120FXAAC.pdf
Request Quotation for VJ0805A120FXAAC
VJ0805A120FXAAC Specifications
Part Number VJ0805A120FXAAC
Mounting Surface Mount
Rad Hard No
Capacitance Value 12 pF
Case Size 0805
MSL Level 1
Dielectric C0G
Product Dimensions 2 x 1.25 x 1.45 mm
Lead Finish Matte Tin
Case Style Ceramic Chip
Construction Flat
Package/Case 0805
Tolerance 1 %
Voltage(DC) 50 V
Operating Temperature -55 to 150 °C
Max Processing Temp 235 to 260|260
Product Depth 1.25 mm
Product Height 1.45(Max) mm
Product Length 2 mm