WSC4527150R0FEA Vishay
WSC4527150R0FEA Images
Please contact us for more photos of WSC4527150R0FEA
Part Number WSC4527150R0FEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Wirewound 4527 150 Ohm 1% 2W \u00b120ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Plastic T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level WSC4527150R0FEA
Datasheet download WSC4527150R0FEA.pdf
Request Quotation for WSC4527150R0FEA
WSC4527150R0FEA Specifications
Part Number WSC4527150R0FEA
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Power Rating 2 W
Resistance Value 150 Ohm
MSL Level 1
Tolerance 1 %
Case Size 4527
Rad Hard No
Temperature Coefficient ±20 ppm/°C
Product Dimensions 11.56 x 6.98 x 4.24 mm
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Operating Temperature -65 to 275 °C
Product Depth 6.98 mm
Product Height 4.24 mm
Product Length 11.56 mm