ERJ-1GNF3922C Panasonic
ERJ-1GNF3922C Images
Please contact us for more photos of ERJ-1GNF3922C
Part Number ERJ-1GNF3922C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 39.2K Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ-1GNF3922C
Datasheet download -
Request Quotation for ERJ-1GNF3922C
ERJ-1GNF3922C Specifications
Part Number ERJ-1GNF3922C
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.05 W
Lead Finish Matte Tin
Max Processing Temp 260
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Case Style Molded
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Rad Hard No
Resistance Value 39.2 kOhm
Case Size 0201
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm