WSK2512R0100FEA Vishay
WSK2512R0100FEA Images
Please contact us for more photos of WSK2512R0100FEA
Part Number WSK2512R0100FEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Metal Strip 2512 0.01 Ohm 1% 1W \u00b135ppm \u00b0C Molded SMD SMD T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level WSK2512R0100FEA
Datasheet download WSK2512R0100FEA.pdf
Request Quotation for WSK2512R0100FEA
WSK2512R0100FEA Specifications
Part Number WSK2512R0100FEA
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Case Style Molded
Product Dimensions 6.35 x 3.18 x 0.635 mm
Case Size 2512
Resistance Value 10 MOhm
Temperature Coefficient ±35 ppm/°C
Power Rating 1 W
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -65 to 170 °C
Lead Finish Tin
MSL Level 1
Tolerance 1 %
Product Depth 3.18 mm
Product Height 0.635 mm
Product Length 6.35 mm