WSL1206R1000FEA Vishay
WSL1206R1000FEA Images
Please contact us for more photos of WSL1206R1000FEA
Part Number WSL1206R1000FEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Metal Strip 1206 0.1 Ohm 1% 1 4W \u00b175ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Plastic T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level WSL1206R1000FEA
Datasheet download WSL1206R1000FEA.pdf
Request Quotation for WSL1206R1000FEA
WSL1206R1000FEA Specifications
Part Number WSL1206R1000FEA
Case Style Molded
Case Size 1206
Lead Finish Matte Tin
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.635 mm
Mounting Surface Mount
Resistance Value 100 MOhm
Temperature Coefficient ±75 ppm/°C
Power Rating 0.25 W
Operating Temperature -65 to 170 °C
Tolerance 1 %
MSL Level 1
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.635 mm
Product Length 3.2 mm