WSL2512R0120FEA Vishay
WSL2512R0120FEA Images
Please contact us for more photos of WSL2512R0120FEA
Part Number WSL2512R0120FEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Metal Strip 2512 0.012 Ohm 1% 1W \u00b175ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Plastic T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level WSL2512R0120FEA
Datasheet download WSL2512R0120FEA.pdf
Request Quotation for WSL2512R0120FEA
WSL2512R0120FEA Specifications
Part Number WSL2512R0120FEA
Case Size 2512
Tolerance 1 %
Resistance Value 12 MOhm
Operating Temperature -65 to 170 °C
Power Rating 1 W
Product Dimensions 6.35 x 3.18 x 0.635 mm
Case Style Molded
Rad Hard No
Lead Finish Matte Tin
MSL Level 1
Temperature Coefficient ±75 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260
Product Depth 3.18 mm
Product Height 0.635 mm
Product Length 6.35 mm