WSR3R1000FEK Vishay
WSR3R1000FEK Images
Please contact us for more photos of WSR3R1000FEK
Part Number WSR3R1000FEK
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Metal Strip 4527 0.1 Ohm 1% 3W \u00b175ppm \u00b0C Molded SMD SMD Bulk
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level WSR3R1000FEK
Datasheet download WSR3R1000FEK.pdf
Request Quotation for WSR3R1000FEK
WSR3R1000FEK Specifications
Part Number WSR3R1000FEK
Mounting Surface Mount
Resistance Value 100 MOhm
Tolerance 1 %
Case Size 4527
MSL Level 1
Temperature Coefficient ±75 ppm/°C
Lead Finish Tin/Silver
Operating Temperature -65 to 275 °C
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Case Style Molded
Product Dimensions 11.56 x 6.98 x 2.41 mm
Power Rating 3 W
Product Depth 6.98 mm
Product Height 2.41 mm
Product Length 11.56 mm