| Part Number | NCV303LSN31T1G |
|---|---|
| Manufacturer | ON Semiconductor |
| Quantity in stock | 392600 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Volt Supervisor Detect 5-Pin TSOP T R |
| Category | Power Management IC |
| Family | Supervisory Circuits |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | NCV303LSN31T1G |
| Datasheet download |
| Part Number | NCV303LSN31T1G |
|---|---|
| Minimum Operating Supply Voltage | 0.8 V |
| Maximum Supply Current | 0.5 uA |
| Supplier Package | TSOP |
| Manual Reset | No |
| Number of Supervisors | 1 |
| Type | Voltage Detector |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Maximum Reset Threshold Voltage | 3.162 V |
| Minimum Reset Threshold Voltage | 3.038 V |
| Rad Hard | No |
| Mounting | Surface Mount |
| Watchdog Timer | No |
| Screening Level | Automotive |
| Maximum Operating Supply Voltage | 10 V |
| MSL Level | 1 |
| Product Dimensions | 3 x 1.5 x 1 mm |
| Pin Count | 5 |
| Package | 5TSOP |
| Replacement Part Number | PART-NCV303LSN31T1G |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Maxim Integrated | Processor Supervisor 4.62V 4.5V to 5.5V 16-Pin SOIC W Download PDF datasheet for DS1232SN+.pdf |
|
ON Semiconductor | Processor Supervisor 2.93V 1.2V to 4.9V 3-Pin SOT-23 T R Download PDF datasheet for NCP803SN293D1T1G.pdf |
|
ROHM | Volt Supervisor Detect 0.9V to 4.8V 5-Pin SSOP T R Download PDF datasheet for BU4920G-TR.pdf |
|
Microchip | Processor Supervisor 2.93V 2.5V 3V 3.3V 5V 3-Pin SOT-23B T R Download PDF datasheet for TCM809SVNB713.pdf |
|
ROHM | Volt Supervisor Detect 2.3V to 6V 5-Pin SSOP T R Download PDF datasheet for BD4848G-TR.pdf |
|
ROHM | 250 MA OUTPUT LDO VOLTAGE TRACKER Download PDF datasheet for BD42530FJ-CE2.pdf |
|
Seiko Instruments | SKIS-80830CLNB-B6PT2U HIGH-PRECISION VOL Download PDF datasheet for S-80830CLNB-B6PT2U.pdf |
|
ON Semiconductor | Volt Supervisor Detect 20V 5-Pin TSOP T R Download PDF datasheet for NCP361SNT1G.pdf |
|
Maxim Integrated | Processor Supervisor Adj 8-Pin SOIC N Download PDF datasheet for MAX6301ESA+.pdf |
|
Maxim Integrated | Processor Supervisor 1.6V 1.8V 2.5V 4-Pin(3+Tab) SOT-143 T R Download PDF datasheet for MAX6337US16D3+T.pdf |