BZX384-C43,115 Nexperia
BZX384-C43,115 Images
Please contact us for more photos of BZX384-C43,115
Part Number BZX384-C43,115
Manufacturer Nexperia
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Diode Zener Single 43V 5% 300mW 2-Pin SOD-323 T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level BZX384-C43,115
Datasheet download BZX384-C43,115.pdf
Request Quotation for BZX384-C43,115
BZX384-C43,115 Specifications
Part Number BZX384-C43,115
Rad Hard No
Mounting Surface Mount
Type Voltage Regulator
MSL Level 1
Lead Finish Tin
Supplier Package SOD-323
Maximum Reverse Leakage Current 0.05 uA
Maximum Zener Impedance 150 Ohm
Operating Temperature -65 to 150 °C
ESD Protection No
Nominal Zener Voltage 43 V
Maximum Power Dissipation 300 mW
Max Processing Temp 260
Typical Voltage Temperature Coefficient 41.2 mV/K
Zener Voltage Tolerance 5 %
Test Current 2 mA
Product Dimensions 1.8 x 1.35 x 1.05 mm