BZX79-B30,133 Nexperia
BZX79-B30,133 Images
Please contact us for more photos of BZX79-B30,133
Part Number BZX79-B30,133
Manufacturer Nexperia
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Diode Zener Single 30V 2% 500mW 2-Pin ALF Ammo
ROHS Compliant Yes
MSL Level BZX79-B30,133
Datasheet download BZX79-B30,133.pdf
Request Quotation for BZX79-B30,133
BZX79-B30,133 Specifications
Part Number BZX79-B30,133
Typical Voltage Temperature Coefficient 25.7 mV/K
ESD Protection No
Operating Temperature -65 to 200 °C
Maximum Reverse Leakage Current 0.05 uA
Maximum Zener Impedance 80 Ohm
Test Current 2 mA
Max Processing Temp 260
Zener Voltage Tolerance 2 %
Nominal Zener Voltage 30 V
MSL Level 1
Product Dimensions 4.25 x 1.85 x 1.85 mm