BZX79-C39,113 Nexperia
BZX79-C39,113 Images
Please contact us for more photos of BZX79-C39,113
Part Number BZX79-C39,113
Manufacturer Nexperia
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Diode Zener Single 39V 5% 500mW 2-Pin ALF T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level BZX79-C39,113
Datasheet download BZX79-C39,113.pdf
Request Quotation for BZX79-C39,113
BZX79-C39,113 Specifications
Part Number BZX79-C39,113
Operating Temperature -65 to 200 °C
ESD Protection No
Maximum Reverse Leakage Current 0.05 uA
Zener Voltage Tolerance 5 %
Nominal Zener Voltage 39 V
Test Current 2 mA
Pin Count 2
Maximum Zener Impedance 130 Ohm
Rad Hard No
Lead Finish Tin
MSL Level 1
Product Dimensions 4.25 x 1.85 x 1.85 mm
Type Voltage Regulator
Typical Voltage Temperature Coefficient 34.8 mV/K