BZX79-C3V3,113 Nexperia
BZX79-C3V3,113 Images
Please contact us for more photos of BZX79-C3V3,113
Part Number BZX79-C3V3,113
Manufacturer Nexperia
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Diode Zener Single 3.3V 5% 500mW 2-Pin ALF T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level BZX79-C3V3,113
Datasheet download BZX79-C3V3,113.pdf
Request Quotation for BZX79-C3V3,113
BZX79-C3V3,113 Specifications
Part Number BZX79-C3V3,113
Test Current 5 mA
Nominal Zener Voltage 3.3 V
ESD Protection No
Maximum Zener Impedance 95 Ohm
Operating Temperature -65 to 200 °C
Configuration Single
Zener Voltage Tolerance 5 %
Rad Hard No
Maximum Reverse Leakage Current 5 uA
MSL Level 1
Product Dimensions 4.25 x 1.85 x 1.85 mm