DZ2W30000L Panasonic
DZ2W30000L Images
Please contact us for more photos of DZ2W30000L
Part Number DZ2W30000L
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Diode Zener Single 30V 100mW 2-Pin SC-109B T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level DZ2W30000L
Datasheet download DZ2W30000L.pdf
Request Quotation for DZ2W30000L
DZ2W30000L Specifications
Part Number DZ2W30000L
Typical Voltage Temperature Coefficient 32.5 mV/°C
ESD Protection No
Maximum Power Dissipation 100 mW
Packaging Tape and Reel
Maximum Reverse Leakage Current 10 uA
Operating Temperature -40 to 85 °C
Nominal Zener Voltage 30 V
Lead Free Yes
Configuration Single
Maximum Regulator Current 10 mA
Family DZ2W30000L
Rad Hard No
Mounting Surface Mount
Type Voltage Regulator
Screening Level Industrial
Maximum Zener Impedance 30 Ohm