ABLS-24.000MHZ-D-R60-1-W-T Abracon
ABLS-24.000MHZ-D-R60-1-W-T Images
Please contact us for more photos of ABLS-24.000MHZ-D-R60-1-W-T
Part Number ABLS-24.000MHZ-D-R60-1-W-T
Manufacturer Abracon
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Crystal 24MHz 18pF 2-Pin HC49 US T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ABLS-24.000MHZ-D-R60-1-W-T
Datasheet download ABLS-24.000MHZ-D-R60-1-W-T.pdf
Request Quotation for ABLS-24.000MHZ-D-R60-1-W-T
ABLS-24.000MHZ-D-R60-1-W-T Specifications
Mode of Oscillation Fundamental
Type Crystal
Supplier Package HC-49/US
Frequency Stability ±30
Pin Count 2
Load Capacitance 18
Standard Frequency 24 MHz
Frequency Tolerance
Max Processing Temp 260
Lead Finish Tin
Frequency Aging ±5(1st)
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 11.5 x 4.7 x 4.2
Rad Hard No
Series Resistance 60 Ohm