| Part Number | ABLS-358-12.288MHZ-T |
|---|---|
| Manufacturer | Abracon |
| Quantity in stock | 817380 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Crystal 12.288MHz 18pF 2-Pin HC-49 US T R |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | SMD Crystal Oscillator |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ABLS-358-12.288MHZ-T |
| Datasheet download |
| Part Number | ABLS-358-12.288MHZ-T |
|---|---|
| Supplier Package | HC-49/US |
| Frequency Aging | ±5(1st) |
| Frequency Tolerance | ±50(Max) ppm |
| Load Capacitance | 18 |
| Type | Crystal |
| Pin Count | 2 |
| Rad Hard | No |
| Frequency Stability | ±30 |
| Standard Frequency | 12.288 MHz |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Dimensions | 11.4 x 4.7 x 4.2 mm |
| Maximum Processing Temperature | 260 °C |
| Mode of Oscillation | Fundamental |
| Package | 2HC/49US |
| Replacement Part Number | PART-ABLS-358-12.288MHZ-T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Microchip | Silicon Oscillator 40MHz 1.7 to 3.6V 15pF 4-Pin QFN Tube Download PDF datasheet for DSC1001CI5-040.0000.pdf |
|
Silicon Labs | SMD Crystal Oscillator 25MHz 3.3V 6-Pin SMD T R Download PDF datasheet for 531AC25M0000DGR.pdf |
|
Abracon | CRYSTAL, SMD, Low Profile, HC 49US (AT49), 25.000MHz, T&R 1k Download PDF datasheet for ABLS-25.000MHZ-D2YF-T.pdf |
|
SiTime Corporation | Programmable Crystal Oscillator 1MHz to 110MHz 2.5V 3.3V 15pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for SIT8920BM-31-XXX-000.FP0000X.pdf |
|
Seiko Instruments | TCXO 26MHZ 1612 TG1612SAN 26M-TCGNNA - |
|
Abracon | Crystal Oscillator 0.032768MHz 3.3V 15pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for ASFLK-32.768KHZ-EJS-T.pdf |
|
Diodes Incorporated | OSC,CER 3.2X2.5MM FK SERIES,-55\u00c2\u00b0C TO 120 - |
|
Abracon | OSC MEMS 156.25MHZ LVDS SMD Download PDF datasheet for ASTMUPCD-18-156.250MHZ-LR-E.pdf |
|
Diodes Incorporated | CLOCK SAW OSCILLATOR SEAM5032 T&R 1K - |
|
Diodes Incorporated | SMD SEAM CXO2X IC PECL SERIS 7*5 150MHZ - |