ABLS-LR-24.000MHZ-B1G-T Abracon
ABLS-LR-24.000MHZ-B1G-T Images
Please contact us for more photos of ABLS-LR-24.000MHZ-B1G-T
Part Number ABLS-LR-24.000MHZ-B1G-T
Manufacturer Abracon
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Crystal SMD 24MHz 18pF HC 49US T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ABLS-LR-24.000MHZ-B1G-T
Datasheet download ABLS-LR-24.000MHZ-B1G-T.pdf
Request Quotation for ABLS-LR-24.000MHZ-B1G-T
ABLS-LR-24.000MHZ-B1G-T Specifications
Frequency Tolerance
Series Resistance 10 Ohm
Frequency Stability ±30
Mode of Oscillation Fundamental
Pin Count 2
Product Dimensions 11.4 x 4.7 x 4.2(Max)
Rad Hard No
Supplier Package HC/49US
Load Capacitance 18
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260
Type
Standard Frequency 24 MHz