530EB121M109DGR Silicon Labs
530EB121M109DGR Images
Please contact us for more photos of 530EB121M109DGR
Part Number 530EB121M109DGR
Manufacturer Silicon Labs
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description SMD Crystal Oscillator 121.109MHz 2.5V 6-Pin SMD T R
Category Logic & Timing IC
Family SMD Crystal Oscillator
ROHS Compliant Yes
MSL Level 530EB121M109DGR
Datasheet download 530EB121M109DGR.pdf
Request Quotation for 530EB121M109DGR
530EB121M109DGR Specifications
Part Number 530EB121M109DGR
Lead Finish Gold
Max Processing Temp 260
Product Dimensions 7 x 5 x 1.65 mm
Type Crystal Oscillator
Supplier Package SMD
Rad Hard No
Maximum Symmetry 55 %
Frequency Aging ±3(1st) ppm/Year
Mounting Surface Mount
Output Level LVPECL
Standard Frequency 121.109 MHz
Load Capacitance
Frequency Stability ±20 ppm
Operating Supply Voltage 2.5 V