ABLS2-12.000MHZ-D4Y-T Abracon
ABLS2-12.000MHZ-D4Y-T Images
Please contact us for more photos of ABLS2-12.000MHZ-D4Y-T
Part Number ABLS2-12.000MHZ-D4Y-T
Manufacturer Abracon
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description CRYSTAL, SMD, uP, Low Profile, HC 49US (AT49), 12.000MHz, T&R
Category Logic & Timing IC
Family SMD Crystal Oscillator
ROHS Compliant Yes
MSL Level ABLS2-12.000MHZ-D4Y-T
Datasheet download ABLS2-12.000MHZ-D4Y-T.pdf
Request Quotation for ABLS2-12.000MHZ-D4Y-T
ABLS2-12.000MHZ-D4Y-T Specifications
Product Dimensions 11.4 x 4.7 mm
Mode of Oscillation Fundamental
Type Crystal
Rad Hard No
Pin Count 2
Max Processing Temp 260
Series Resistance 50 Ohm
Mounting Surface Mount
Supplier Package HC-49/US
Frequency Aging
Frequency Stability
Frequency Tolerance
Load Capacitance
Standard Frequency 12 MHz