ABLS3-16.000MHZ-D4Y-T Abracon
ABLS3-16.000MHZ-D4Y-T Images
Please contact us for more photos of ABLS3-16.000MHZ-D4Y-T
Part Number ABLS3-16.000MHZ-D4Y-T
Manufacturer Abracon
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description CRYSTAL, SMD, uP, Low Profile, HC49 US (AT49), 16.000MHz, T&R
Category Logic & Timing IC
Family SMD Crystal Oscillator
ROHS Compliant Yes
MSL Level ABLS3-16.000MHZ-D4Y-T
Datasheet download ABLS3-16.000MHZ-D4Y-T.pdf
Request Quotation for ABLS3-16.000MHZ-D4Y-T
ABLS3-16.000MHZ-D4Y-T Specifications
Series Resistance 40 Ohm
Pin Count 2
Frequency Stability ±30
Rad Hard No
Load Capacitance
Mode of Oscillation Fundamental
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260
Frequency Aging
Product Dimensions 11.4 x 4.7 x 2.5(Max)
Frequency Tolerance
Supplier Package HC-49/US
Type Crystal
Standard Frequency 16 MHz