F4100-480 Fox
F4100-480 Images
Please contact us for more photos of F4100-480
Part Number F4100-480
Manufacturer Fox
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description SMD Crystal Oscillator 48MHz 3.3V 15pF 4-Pin SMD T R
Category Logic & Timing IC
Family SMD Crystal Oscillator
ROHS Compliant Yes
MSL Level F4100-480
Datasheet download F4100-480.pdf
Request Quotation for F4100-480
F4100-480 Specifications
Part Number F4100-480
Standard Frequency 48 MHz
Maximum Symmetry 55 %
Product Dimensions 7.5 x 5.2 x 1.5 mm
Max Processing Temp 260
Frequency Stability ±100 ppm