| Part Number | ABM3B-18.432MHZ-B2-T |
|---|---|
| Manufacturer | Abracon |
| Quantity in stock | 353560 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Crystal 18.432MHz 18pF 4-Pin CSMD T R |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | Crystals |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ABM3B-18.432MHZ-B2-T |
| Datasheet download |
| Part Number | ABM3B-18.432MHZ-B2-T |
|---|---|
| Mounting | Surface Mount |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Standard Frequency | 18.432 MHz |
| Supplier Package | CSMD |
| Product Dimensions | 5 x 3.2 x 1.1 mm |
| Pin Count | 4 |
| Type | Crystal |
| Mode of Oscillation | Fundamental |
| Series Resistance | 50 Ohm |
| Package | 4CSMD |
| Replacement Part Number | PART-ABM3B-18.432MHZ-B2-T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Integrated Device Technology | Crystal 8MHz 20pF 2-Pin HC-49 S Download PDF datasheet for 277LF-8-13.pdf |
|
AVX | Crystal 19.2MHz 7pF 4-PIN CSMD T R Download PDF datasheet for CT2520DB19200C0FLHAF.pdf |
|
Integrated Device Technology | Crystal 10MHz 20pF 2-Pin HC-49 S Download PDF datasheet for 277LF-10-23.pdf |
|
Kyocera | KYOCX3225GB48000D0HEQCC X'TAL,-10~70C,48 - |
|
Abracon | Crystal 12MHz 18pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for ABM3B-12.000MHZ-B2-T.pdf |
|
Abracon | Crystal 4.9152MHz 18pF 2-Pin HC-49 US T R Download PDF datasheet for ABLSG-4.9152MHZ-D2Y-T.pdf |
|
Seiko Instruments | TSX-3225 16MHZ 9PF 10PPM TN4-26250 - |
|
Seiko Instruments | Crystal 37.4MHz 9pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for Q22FA1280007800.pdf |
|
ECS International | CRYSTAL 4.0960MHZ 20PF SMD,CSM-7X-DN,100ppm,30ppm,20pF,150 Ohm,Fundamental,-40C ~ 85C,HC49 US,0.449\" L x 0.189\" W (11.40mm x 4.80mm),0.169\" (4.30mm) - |
|
Seiko Instruments | Crystal 24MHz 12pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for Q22FA1280007300.pdf |