| Part Number | ABM7-20.000MHZ-D4Y-T |
|---|---|
| Manufacturer | Abracon |
| Quantity in stock | 718720 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Crystal 20MHz 18pF 2-Pin CSMD T R |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | Crystals |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ABM7-20.000MHZ-D4Y-T |
| Datasheet download |
| Part Number | ABM7-20.000MHZ-D4Y-T |
|---|---|
| Lead Finish | Gold Over Nickel |
| Standard Frequency | 20 MHz |
| Pin Count | 2 |
| Rad Hard | No |
| Type | Crystal |
| Mode of Oscillation | Fundamental |
| Frequency Stability | ±30 ppm |
| Supplier Package | CSMD |
| Mounting | Surface Mount |
| Load Capacitance | 18 pF |
| Frequency Aging | ±5 ppm |
| Frequency Tolerance | ±30 ppm |
| Package Dimensions | 6 x 3.5 x 1.4 mm |
| Maximum Processing Temperature | 260 °C |
| Series Resistance | 50 Ohm |
| Package | 2CSMD |
| Replacement Part Number | PART-ABM7-20.000MHZ-D4Y-T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Seiko Instruments | Crystal 20.48MHz 20pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for Q22MA5061045000.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal 38.4MHz 8pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for Q24FA20H0028100.pdf |
|
Diodes Incorporated | X'TAL,5.0X3.2,10MHZ,10PF,15PPM - |
|
Silicon Labs | CRYSTAL OSILLATOR XO FREQ 161.1328MHZ - |
|
ECS International | CRYSTAL FILTER,DIP;45MHZ,ECS-45K7.5A,UM- Download PDF datasheet for ECS-45K7.5B.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal 27MHz 10pF 4-Pin SMD Download PDF datasheet for Q22MA4061101700.pdf |
|
Abracon | Crystal 13MHz 18pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for ABM3B-13.000MHZ-B2-T.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal 0.02MHz 11pF 2-Pin Download PDF datasheet for Q12C20001035300.pdf |
|
Diodes Incorporated | SMD SEAM XTAL 3.2*2.5(4P), 54.000000MHZ Download PDF datasheet for FL5400046.pdf |
|
Seiko Instruments | SG-8002CA 16.000000MHZ PC C - |