| Part Number | ABM8-25.000MHZ-10-D-1-G-T |
|---|---|
| Manufacturer | Abracon |
| Quantity in stock | 126700 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Crystal 25MHz 10pF 4-Pin CSMD T R |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | Crystals |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ABM8-25.000MHZ-10-D-1-G-T |
| Datasheet download |
| Part Number | ABM8-25.000MHZ-10-D-1-G-T |
|---|---|
| Supplier Package | CSMD |
| Type | Crystal |
| Package Dimensions | 3.2 x 2.5 x 0.8 mm |
| Frequency Stability | ±15 ppm |
| Frequency Aging | ±3(1st) ppm/Year |
| Mode of Oscillation | Fundamental |
| Load Capacitance | 10 pF |
| Mounting | Surface Mount |
| Maximum Processing Temperature | 260 °C |
| Rad Hard | No |
| Standard Frequency | 25 MHz |
| Frequency Tolerance | ±10 ppm |
| Pin Count | 4 |
| Package | 4CSMD |
| Replacement Part Number | PART-ABM8-25.000MHZ-10-D-1-G-T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Abracon | Crystal 25MHz 20pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for ABM3B-25.000MHZ-20-D4H-T.pdf |
|
Seiko Instruments | - - |
|
TAI-SAW TECHNOLOGY | X'TAL UNIT SMD 2.5*2, 19.2MHZ - |
|
Abracon | Crystal 8MHz 18pF 2-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for ABM2-8.000MHZ-D4Y-T.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal 32MHz 16pF 4-Pin SMD Bulk Download PDF datasheet for X1E000021039100.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ceramic Resonator 8MHz 30pF 33pF 39pF 3-Pin SMD Bulk Download PDF datasheet for CSTCE8M00G55-R1.pdf |
|
AVX | Crystal 16MHz 8pF 2-Pin SMD T R Download PDF datasheet for CX3225GA16000D0PTVCC.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal 16MHz 9pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for X1E000021037500.pdf |
|
Diodes Incorporated | 25MHZ CRYSTAL 3225 Download PDF datasheet for FL2500097.pdf |
|
Integrated Device Technology | FOX XO 50MHZ Download PDF datasheet for 768-50-12.pdf |