| Part Number | ABM8G-12.000MHZ-4Y-T3 |
|---|---|
| Manufacturer | Abracon |
| Quantity in stock | 698020 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Crystal 12MHz 10pF 4-Pin CSMD T R |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | Crystals |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ABM8G-12.000MHZ-4Y-T3 |
| Datasheet download |
| Part Number | ABM8G-12.000MHZ-4Y-T3 |
|---|---|
| Product Dimensions | 3.2 x 2.5 x 1 mm |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Supplier Package | CSMD |
| Pin Count | 4 |
| Mounting | Surface Mount |
| Series Resistance | 120 Ohm |
| Standard Frequency | 12 MHz |
| Type | |
| Frequency Stability | |
| Mode of Oscillation | |
| Load Capacitance | |
| Frequency Aging | |
| Frequency Tolerance | |
| Package | 4CSMD |
| Replacement Part Number | PART-ABM8G-12.000MHZ-4Y-T3 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Seiko Instruments | Crystal 22.1184MHz 18pF 2-Pin Radial Bag Download PDF datasheet for Q21CA3011063100.pdf |
|
Abracon | SURFACE MOUNT MICROPROCESSOR CRYSTAL Download PDF datasheet for ABSM3AG-101-20.000MHZ-T.pdf |
|
Abracon | Crystal 12MHz 18pF 4-Pin CSMD Bulk Download PDF datasheet for ABMM2-12.000MHZ-E2.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal 19.6608MHz 12pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for X1E000021070600.pdf |
|
CTS | Crystal 12MHz 18pF \u00b130ppm 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for 403I35D12M00000.pdf |
|
CTS | Crystal 25MHz 20pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for 403I35E25M00000.pdf |
|
Abracon | ABRABM8-12.000MHZ-10-D1G-T CRYSTAL 12MHZ Download PDF datasheet for ABM8-12.000MHZ-10-D1G-T.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal 25MHz 8pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for Q22FA2380184500.pdf |
|
Diodes Incorporated | CRYSTAL CERAMIC SEAM3225 T&R 3K - |
|
Seiko Instruments | Crystal 25MHz 18pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for Q22MA3061007200.pdf |