| Part Number | 406C35B19M44000 |
|---|---|
| Manufacturer | CTS |
| Quantity in stock | 743080 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Crystal 19.44MHz 13pF 4-Pin CSMD T R |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | Crystals |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 406C35B19M44000 |
| Datasheet download |
| Part Number | 406C35B19M44000 |
|---|---|
| Mounting | Surface Mount |
| Product Dimensions | 6 x 3.5 x 1.2 mm |
| MSL Level | 1 |
| Series Resistance | 40 Ohm |
| Pin Count | 4 |
| Max Processing Temp | 260 |
| Rad Hard | No |
| Lead Finish | Gold |
| Standard Frequency | 19.44 MHz |
| Supplier Package | CSMD |
| Package | 4CSMD |
| Replacement Part Number | PART-406C35B19M44000 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Abracon | ABRABS25-32.768KHZ-6-2-T LOW FREQUENCY S Download PDF datasheet for ABS25-32.768KHZ-6-2-T.pdf |
|
Diodes Incorporated | Crystal 4MHz 18pF 2-Pin HC 49 T R Download PDF datasheet for 49SMLB04.0000-18GHE-E(T).pdf |
|
Diodes Incorporated | SMD SEAM XTAL 3.2*2.5(4P), 20.000000MHZ - |
|
Abracon | Crystal 18.432MHz 18pF 2-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for ABM3-18.432MHZ-B2-T.pdf |
|
Seiko Instruments | MA-406 4.096000 MHZ 12.0PF +50.0-50.0P - |
|
Seiko Instruments | SG-550-SCF-M-33.000M - |
|
Seiko Instruments | FA-20H 24.000000 MHZ 8.0 +10.0 Download PDF datasheet for Q24FA20H0067311.pdf |
|
ECS International | CRYSTAL 16.0000MHZ 20PF SMD,CSM-7X-3L-DS,100ppm,30ppm,20pF,40 Ohm,Fundamental,-40C ~ 125C,HC49 US,0.449\" L x 0.185\" W (11.40mm x 4.70mm),0.165\" (4.20mm) - |
|
Abracon | Crystal 11.0592MHz 7pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for ABMM-11.0592MHZ-B2-T.pdf |
|
TAI-SAW TECHNOLOGY | Crystal 27MHz 20pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for TZ2542A.pdf |