| Part Number | ABM8G-14.7456MHZ-18-D2Y-T |
|---|---|
| Manufacturer | Abracon |
| Quantity in stock | 816660 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Crystal 14.7456MHz 18pF 4-Pin CSMD T R |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | Crystals |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ABM8G-14.7456MHZ-18-D2Y-T |
| Datasheet download |
| Part Number | ABM8G-14.7456MHZ-18-D2Y-T |
|---|---|
| Pin Count | 4 |
| Mounting | Surface Mount |
| Frequency Tolerance | |
| Type | |
| Mode of Oscillation | |
| Load Capacitance | |
| Frequency Aging | |
| Frequency Stability | |
| Supplier Package | CSMD |
| Standard Frequency | 14.7456 MHz |
| Product Dimensions | 3.2 x 2.5 x 1 mm |
| Rad Hard | No |
| Series Resistance | 80 Ohm |
| Package | 4CSMD |
| Replacement Part Number | PART-ABM8G-14.7456MHZ-18-D2Y-T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Fox | Crystal 8MHz 20pF 2-Pin HC 49SD Download PDF datasheet for FOXSDLF 080-20.pdf |
|
AVX | Cable Assembly Flat 0.107m 28AWG 10 POS IDC Connector to 10 POS IDC Connector SKT-SKT IDT-IDT Bulk Download PDF datasheet for PBRC6.00MR50X000.pdf |
|
Abracon | Crystal 25MHz 18pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for ABM3B-25.000MHZ-B2-T.pdf |
|
Kyocera | Crystal 12MHz 12pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for CX1255GB12000H0PESZ1.pdf |
|
Abracon | Crystal 24MHz 18pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for ABM8G-24.000MHZ-18-D2Y-T.pdf |
|
Seiko Instruments | - - |
|
Seiko Instruments | Crystal 24MHz 9.5pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for X1E000251004814.pdf |
|
CTS | Crystal 25MHz 20pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for 403I35E25M00000.pdf |
|
TAI-SAW TECHNOLOGY | Crystal 27MHz 20pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for TZ2542A.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal 26MHz 10pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for Q22FA1280007200.pdf |