| Part Number | FOXSLF 115-20 |
|---|---|
| Manufacturer | Fox |
| Quantity in stock | 322770 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Crystal 11.0592MHz 20pF 2-Pin HC 49S |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | Crystals |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | FOXSLF 115-20 |
| Datasheet download |
| Part Number | FOXSLF 115-20 |
|---|---|
| Standard Frequency | 11.0592 MHz |
| Pin Count | 2 |
| Lead Finish | Tin/Silver/Copper |
| Product Dimensions | 11.35 x 4.65 x 3.6 mm |
| Rad Hard | No |
| Series Resistance | 60 Ohm |
| Mounting | Through Hole |
| Supplier Package | HC-49/S |
| Package | 2HC/49S |
| Replacement Part Number | PART-FOXSLF 115-20 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Fox | Crystal 18.432MHz 20pF 2-Pin HC 49S Download PDF datasheet for FOXSLF 184-20.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal 19.2MHz 7pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for X1E000361000600.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal 27MHz 20pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for X1E000021075900.pdf |
|
Abracon | CRYSTAL 32.768KHZ SMD Download PDF datasheet for ABS07-32.768KHZ-9-1-T.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal 32.768KHz 6pF 2-Pin SMD T R Download PDF datasheet for X1A000141001600.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal 27.12MHz 10pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for Q22FA1280018400.pdf |
|
Abracon | Crystal 25MHz 18pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for ABMM2-25.000MHZ-E2-T.pdf |
|
NDK | Crystal 19.2MHz 7pF 4-Pin SMD T R - |
|
Seiko Instruments | 25M,+-0.1PPM TCXO - |
|
Abracon | Crystal 18MHz 18pF 2-Pin HC49 US T R Download PDF datasheet for ABLSG-18.000MHZ-D2Y-T.pdf |