| Part Number | ABM8G-16.000MHZ-18-D2Y-T |
|---|---|
| Manufacturer | Abracon |
| Quantity in stock | 161450 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Crystal 16MHz 18pF 4-Pin CSMD T R |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | Crystals |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ABM8G-16.000MHZ-18-D2Y-T |
| Datasheet download |
| Part Number | ABM8G-16.000MHZ-18-D2Y-T |
|---|---|
| Product Dimensions | 3.2 x 2.5 x 1 mm |
| Rad Hard | No |
| Series Resistance | 80 Ohm |
| Supplier Package | CSMD |
| Pin Count | 4 |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Frequency | 16 MHz |
| Frequency Aging | |
| Load Capacitance | |
| Frequency Tolerance | |
| Frequency Stability | |
| Mode of Oscillation | |
| Type | |
| Package | 4CSMD |
| Replacement Part Number | PART-ABM8G-16.000MHZ-18-D2Y-T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Diodes Incorporated | XTAL,FY 5.0X3.2,45.1584 MHZ, 18PF, 30PPM Download PDF datasheet for FY4510002.pdf |
|
CTS | SURFACE MOUNT QUARTZ CRYSTAL - |
|
AVX | Crystal 32MHz 8pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for CX3225SB32000D0FPLCC.pdf |
|
Seiko Instruments | TG-5035CJ-19A 20.000000MHZ - |
|
AVX | Crystal 27.12MHz 18pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for CX3225GB27120P0HPQCC.pdf |
|
Abracon | Crystal 24MHz 10pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for ABM8G-24.000MHZ-4Y-T3.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal 24MHz 8pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for Q22FA1280012000.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal 32.768KHz 9pF 2-Pin SMD T R Download PDF datasheet for X1A000091002200.pdf |
|
Abracon | Crystal 26MHz 10pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for ABM11-26.000MHZ-D2X-T.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal 0.1MHz 20pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for Q14MC3061010800.pdf |