| Part Number | ABM9-12.000MHZ-10-D1Y-T |
|---|---|
| Manufacturer | Abracon |
| Quantity in stock | 298960 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Crystal 12MHz 10pF 4-Pin CSMD T R |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | Crystals |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ABM9-12.000MHZ-10-D1Y-T |
| Datasheet download |
| Part Number | ABM9-12.000MHZ-10-D1Y-T |
|---|---|
| Mounting | Surface Mount |
| Frequency Tolerance | ±10 ppm |
| Pin Count | 4 |
| Rad Hard | No |
| Frequency Stability | ±30 ppm |
| Max Processing Temp | 260 °C |
| Type | Crystal |
| Series Resistance | 80 Ohm |
| Frequency Aging | (1st) ppm/Year |
| Mode of Oscillation | Fundamental |
| Packaging | Tape and Reel |
| Standard Frequency | 12 MHz |
| Load Capacitance | 10 pF |
| Package | 4CSMD |
| Replacement Part Number | PART-ABM9-12.000MHZ-10-D1Y-T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Fox | CRYSTAL 40.0000MHZ 5PF SMD Download PDF datasheet for 603-40-48.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal 0.032768MHz 12pF 2-Pin CSMD Bulk - |
|
TAI-SAW TECHNOLOGY | Crystal 27MHz 20pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for TZ2542A.pdf |
|
Silicon Labs | LVDS 3.3V 161.1328MHZ - |
|
Fox | Crystal 12MHz 4-Pin SMD T R - |
|
Diodes Incorporated | CRYSTAL CERAMIC SEAM3225 T&R 3K - |
|
Seiko Instruments | Crystal 19.6608MHz 12pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for X1E000021070600.pdf |
|
Seiko Instruments | EPSON FA-20H 51.240000MHZ 12PF 10PPM - |
|
TAI-SAW TECHNOLOGY | X'TAL UNIT SMD 2.5*2, 19.2MHZ - |
|
Abracon | Crystal 7.3728MHz 18pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for ABMM2-7.3728MHZ-D1-T.pdf |