| Part Number | ABS07-32.768KHZ-7-T |
|---|---|
| Manufacturer | Abracon |
| Quantity in stock | 126690 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Crystal 0.032768MHz 7pF 2-Pin CSMD T R |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | Crystals |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ABS07-32.768KHZ-7-T |
| Datasheet download |
| Part Number | ABS07-32.768KHZ-7-T |
|---|---|
| Rad Hard | No |
| Pin Count | 2 |
| Standard Frequency | 0.032768 MHz |
| Max Processing Temp | 260 |
| Supplier Package | CSMD |
| Series Resistance | 70000 Ohm |
| Mounting | Surface Mount |
| Product Dimensions | 3.2 x 1.5 x 0.9 mm |
| Load Capacitance | |
| Type | |
| Frequency Aging | |
| Mode of Oscillation | |
| Frequency Stability | |
| Frequency Tolerance | |
| Package | 2CSMD |
| Replacement Part Number | PART-ABS07-32.768KHZ-7-T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
AVX | KEDCX2016DB25000M0PPSC1 SMD XTAL 25MHZ L Download PDF datasheet for CX2016DB25000M0PPSC1.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ceramic Resonator 8MHz 30pF 33pF 39pF 3-Pin SMD Bulk Download PDF datasheet for CSTCE8M00G55-R1.pdf |
|
Diodes Incorporated | Crystal 40MHz 15pF 4-Pin SMD Bulk Download PDF datasheet for FL4000005.pdf |
|
AVX | Crystal 48MHz 7pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for CX2016DB48000C0WLLA1.pdf |
|
Abracon | ATFC THIN FILM INDUCTOR - |
|
Murata Manufacturing | Ceramic Resonator 4MHz 39pF 3-Pin SMD Embossed T R Download PDF datasheet for CSTCR4M00G15C99-R0.pdf |
|
Seiko Instruments | - - |
|
CTS | Crystal 24MHz 18pF 2-Pin HC49 US SM T R Download PDF datasheet for ATS240BSM-1E.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal 0.032768MHz 12.5pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for Q13MC1462000200.pdf |
|
Abracon | INDUSTRIAL TEMP. CRYSTAL, CERAMIC, 14.31818MHZ, 18PF, 20PPM Download PDF datasheet for ABM3-14.31818MHZ-D2Y-T.pdf |