ASD-11.2896MHZ-E-C-T Abracon
ASD-11.2896MHZ-E-C-T Images
Please contact us for more photos of ASD-11.2896MHZ-E-C-T
Part Number ASD-11.2896MHZ-E-C-T
Manufacturer Abracon
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Crystal Oscillator 11.2896MHz 3.3V 15pF 4-Pin SMD T R
Category Logic & Timing IC
Family SMD Crystal Oscillator
ROHS Compliant Yes
MSL Level ASD-11.2896MHZ-E-C-T
Datasheet download ASD-11.2896MHZ-E-C-T.pdf
Request Quotation for ASD-11.2896MHZ-E-C-T
ASD-11.2896MHZ-E-C-T Specifications
Rad Hard No
Operating Supply Voltage 1.8
Frequency Stability ±50 ppm
Output Level HCMOS
Frequency Aging ±5
Supplier Package SMD
Standard Frequency 11.2896 MHz
Category SMD
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260
Load Capacitance 15
Operating Temperature -20 to 70 °C
Maximum Symmetry 60 %