ASE-25.000MHZ-LR-T Abracon
ASE-25.000MHZ-LR-T Images
Please contact us for more photos of ASE-25.000MHZ-LR-T
Part Number ASE-25.000MHZ-LR-T
Manufacturer Abracon
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description SMD Crystal Oscillator 25MHz 3.3V 15pF 4-Pin SMD T R
Category Logic & Timing IC
Family SMD Crystal Oscillator
ROHS Compliant Yes
MSL Level ASE-25.000MHZ-LR-T
Datasheet download ASE-25.000MHZ-LR-T.pdf
Request Quotation for ASE-25.000MHZ-LR-T
ASE-25.000MHZ-LR-T Specifications
Part Number ASE-25.000MHZ-LR-T
Output Level CMOS
Pin Count 4
Supplier Package SMD
Operating Supply Voltage 3.3
Standard Frequency 25 MHz
Type
Load Capacitance
Frequency Aging
Frequency Stability ±25 ppm
Mounting Surface Mount
Rad Hard No
Category SMD
Max Processing Temp 260
Product Dimensions 3.2 x 2.5 x 1(Max)
Operating Temperature -40 to 85 °C
Maximum Symmetry 55 %