ASEMB-50.000MHZ-LC-T Abracon
ASEMB-50.000MHZ-LC-T Images
Please contact us for more photos of ASEMB-50.000MHZ-LC-T
Part Number ASEMB-50.000MHZ-LC-T
Manufacturer Abracon
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description SMD Silicon Oscillator 50MHz \u00b150ppm 15pF 4-Pin QFN T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ASEMB-50.000MHZ-LC-T
Datasheet download ASEMB-50.000MHZ-LC-T.pdf
Request Quotation for ASEMB-50.000MHZ-LC-T
ASEMB-50.000MHZ-LC-T Specifications
Max Processing Temp 260
Product Dimensions 3.2 x 2.5 x 0.85
Rad Hard No
Operating Temperature -40 to 85 °C
Supplier Package QFN
Maximum Symmetry 55 %
Frequency Stability ±50 ppm
Pin Count 4
Standard Frequency 50 MHz