| Part Number | MSH3050AH-8.192MHZ-T |
|---|---|
| Manufacturer | MMD Components |
| Quantity in stock | 218950 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Crystal Oscillator 8.192MHz 3.3V 15pF 4-Pin CSMD T R |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | SMD Crystal Oscillator |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | MSH3050AH-8.192MHZ-T |
| Datasheet download |
| Part Number | MSH3050AH-8.192MHZ-T |
|---|---|
| Package Dimensions | 3.2 x 2.7 x 1.3 mm |
| Maximum Processing Temperature | 260 °C |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Frequency Aging | ±5(1st) ppm/Year |
| Operating Temperature | 0 to 70 °C |
| Rad Hard | No |
| Supplier Package | CSMD |
| Maximum Symmetry | 55 % |
| Mounting | Surface Mount |
| Frequency Stability | ±50 ppm |
| Pin Count | 4 |
| Output Level | HCMOS |
| Type | SMD |
| Category | SMD |
| Load Capacitance | 15 pF |
| Standard Frequency | 8.192 MHz |
| Package | 4CSMD |
| Replacement Part Number | PART-MSH3050AH-8.192MHZ-T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Seiko Instruments | Crystal Oscillator 66.6666MHz 2.7 to 3.6V 15pF Max 4-Pin CSON Download PDF datasheet for Q3309CA40037600.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal Oscillator 5MHz 2.7 to 3.6V 15pF Max 4-Pin SOJ Download PDF datasheet for Q3323LB41019200.pdf |
|
Diodes Incorporated | Clock SAW Oscillator SEAM2520 T&R 3K - |
|
Abracon | Clock Oscillator 8MHz 15pF \u00b150ppm 4-Pin QFN T R Download PDF datasheet for ASDM1-8.000MHZ-LC-T.pdf |
|
Seiko Instruments | Programmable Crystal Oscillator 40MHz 3.3V 15pF 4-Pin SOJ Download PDF datasheet for Q3308JF41010400.pdf |
|
TAI-SAW TECHNOLOGY | X'TAL 25MHZ 12PF,-30\u00b0C TO +85\u00b0C - |
|
AVX | Clock Oscillator 12MHz 1.8V 2.5V 3.3V 15pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for KC2520B12.0000C1GESH.pdf |
|
AVX | Crystal, SMD, CX2016BD Series, 2.0\u00d71.6mm, Freq 16MHz, 8pF, T&R Download PDF datasheet for CX2016DB16000D0PPSC1.pdf |
|
Seiko Instruments | Clock Oscillator 24MHz 1.6 V to 3.6V 15pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for X1G004481000200.pdf |
|
Diodes Incorporated | 25MHZ OSCILLATOR 7050 Download PDF datasheet for FN2500203.pdf |