ASFL1-80.000MHZ-EC-T Abracon
ASFL1-80.000MHZ-EC-T Images
Please contact us for more photos of ASFL1-80.000MHZ-EC-T
Part Number ASFL1-80.000MHZ-EC-T
Manufacturer Abracon
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description SMD Crystal Oscillator 80MHz 3.3V 15pF 4-Pin SMD T R
Category Logic & Timing IC
Family SMD Crystal Oscillator
ROHS Compliant Yes
MSL Level ASFL1-80.000MHZ-EC-T
Datasheet download ASFL1-80.000MHZ-EC-T.pdf
Request Quotation for ASFL1-80.000MHZ-EC-T
ASFL1-80.000MHZ-EC-T Specifications
Supplier Package SMD
Standard Frequency 80 MHz
Rad Hard No
Product Dimensions 5 x 3.2 x 1.3 mm
Frequency Stability ±50 ppm
Output Level HCMOS|TTL
Pin Count 4
Load Capacitance 15
Maximum Symmetry 60 %