| Part Number | 10106813-034112LF |
|---|---|
| Manufacturer | Amphenol-FCI |
| Quantity in stock | 384340 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Conn Board to Board M F 30 POS 0.5mm Solder ST SMD T R |
| Category | Connectors |
| Family | Connector Headers and PCB Receptacles |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 10106813-034112LF |
| Datasheet download |
| Part Number | 10106813-034112LF |
|---|---|
| Termination Method | Solder |
| Mounting | Surface Mount |
| Gender | M/F |
| Product Dimensions | 12.24 x 5.1 x 3.5 mm |
| Housing Color | Black |
| Body Orientation | Straight |
| Contact Plating | Gold |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Rad Hard | No |
| Pitch | 0.5 mm |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Housing Material | Liquid Crystal Polymer |
| Product Depth | 5.1 mm |
| Product Height | 3.5 mm |
| Product Length | 12.24 mm |
| Replacement Part Number | PART-10106813-034112LF |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Panasonic | Conn Board to Board HDR 80 POS 0.4mm Solder ST SMD Embossed T R Download PDF datasheet for AXT680124.pdf |
|
Panasonic | CONNECTOR, 0.25A,60V - |
|
Amphenol-FCI | 516-534F-PCI EXPRESS GEN3 STRADDLE MOUNT Download PDF datasheet for 10125756-982110LF.pdf |
|
Samtec | Conn Micro High Speed Terminal Strip HDR 60 POS 0.5mm Solder ST SMD Download PDF datasheet for QTH-030-01-C-D-A.pdf |
|
Molex | Conn Unshrouded Header HDR 3 POS 3.96mm Solder ST Thru-Hole Bulk Download PDF datasheet for 0026481035.pdf |
|
Amphenol-FCI | Conn Unshrouded Header HDR 6 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole Bag Download PDF datasheet for 68000-106HLF.pdf |
|
Samtec | Conn Open Pin Field Array SKT 320 POS 1.27mm Solder ST SMD T R Download PDF datasheet for SEAF-40-05.0-S-08-2-A-K-TR.pdf |
|
TE Connectivity | Conn Shrouded Header HDR 12 POS 2.54mm Solder RA Thru-Hole Tube Download PDF datasheet for 5-104935-4.pdf |
|
TE Connectivity | Conn HDI RCP 96 POS 2.54mm Solder RA Thru-Hole Download PDF datasheet for 533268-3.pdf |
|
Molex | Conn Wire to Board HDR 2 POS 5.08mm Solder ST Thru-Hole Download PDF datasheet for 0399800402.pdf |