RT625200-004-TT5GP-50 Amphenol
RT625200-004-TT5GP-50 Images
Please contact us for more photos of RT625200-004-TT5GP-50
Part Number RT625200-004-TT5GP-50
Manufacturer Amphenol
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description AHLRT625200-004-TT5GP-50 TNC R A PCB MOU
Category Connectors
Family Connector Headers and PCB Receptacles
ROHS Compliant Yes
MSL Level RT625200-004-TT5GP-50
Datasheet download -
Request Quotation for RT625200-004-TT5GP-50
RT625200-004-TT5GP-50 Specifications
Replacement Part Number PART-RT625200-004-TT5GP-50
Weight Contact us
Country of Origin -
Related parts for RT625200-004-TT5GP-50
Image Part Number and Brand Brief Description and PDF Datasheet
TE Connectivity
Conn Shrouded Header HDR 50 POS 1.27mm Solder ST SMD Tube
Download PDF datasheet for 5-104655-6.pdf
TE Connectivity
Conn Shrouded Header HDR 10 POS 1.27mm Solder ST SMD T R
Download PDF datasheet for 5-147377-1.pdf
Molex
Conn Socket Strip RCP 20 POS 2mm Solder ST Thru-Hole Tube
Molex
Conn Wire to Board HDR 18 POS 4.2mm Solder RA Thru-Hole Tray
AXK630347YG
Panasonic
Conn Board to Board HDR 30 POS 0.5mm Solder ST SMD Embossed T R
Download PDF datasheet for AXK630347YG.pdf
Conn Board to Board HDR 10 POS 0.8mm Solder ST SMD Embossed T R
Conn Shrouded Header HDR 3 POS 2.54mm Solder RA Thru-Hole
SR BTS TT 7 ASY
Conn Wire to Board RCP 24 POS 3mm Solder ST Thru-Hole Tray
Conn Wire to Board HDR 14 POS 4.2mm Solder RA Thru-Hole Tray