04023A4R7JAT2A AVX
04023A4R7JAT2A Images
Please contact us for more photos of 04023A4R7JAT2A
Part Number 04023A4R7JAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 4.7pF 25V C0G 5% SMD 0402 125\u00b0C Paper T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level 04023A4R7JAT2A
Datasheet download 04023A4R7JAT2A.pdf
Request Quotation for 04023A4R7JAT2A
04023A4R7JAT2A Specifications
Part Number 04023A4R7JAT2A
Voltage(DC) 25 V
Construction Flat
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.56 mm
Case Style Ceramic Chip
Package/Case 0402
Rad Hard No
Capacitance Value 4.7 pF
Tolerance 5 %
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Size 0402
Lead Finish Matte Tin
Max Processing Temp 260
Mounting Surface Mount
MSL Level 1
Dielectric C0G
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.56(Max) mm
Product Length 1 mm